Transmechanija

 

Transmechanija – tai sudėtinis žodis, reiškiantis trijų universiteto fakultetų studentų draugystę ir bendradarbiavimą – A. Gustaičio aviacijos institutas, Mechanikos ir Transporto fakultetai. Ši draugystė ir bendradarbiavimas tęsiasi nuo 1994 m.

Visų trijų universiteto padalinių mechanikai varsto tas pačias Mechanikos rūmų duris ir mindo tuos pačius slenksčius, naudojasi tomis pačiomis laboratorijomis. Dažnai A. Gustaičio aviacijos instituto ir Mechanikos fakulteto studentams paskaitos vyksta kartu, todėl ir kilo sumanymas kartu rengti bendrą renginį, kuris buvo pavadintas „Transmechanija“. Kiekvienais metais šia švente užbaigiamos fakultetinės dienos ir studentai skatinami pradėti ruoštis pavasario sesijai.


 

2005 metais šventė vyko gegužės 11 – 12 dienomis. Pirmąją dieną visus studentus kartu dalintis šventine nuotaika kvietė garsi muzika, skambanti fakultetų kiemeliuose, ir įvairūs žaidimai, vykstantys kiekvienos pertraukos metu. Giedrą dieną vyko konkursas, sutraukęs daug studentų ir praeivių iš gatvės „Mechanikos fakulteto dekano taurei“ laimėti.

Renginio svarbiausia dalis, vykstanti antrąją dieną - pagrindinėmis Vilniaus gatvėmis pravažiuojanti unikalių automobilių kolona. Šiemet jos pavadinimas „Auto – evoliucija“. Kolonoje važiavo įvairių miesto mašinų klubų atstovai. Nors šventės dieną pylė lietus, kas jau tapo tarsi „Transmechanijos“ tradicija, tačiau kolonos dalyvių tai neišgąsdino. 

Startavusi nuo transporto inžinerijos fakulteto ir pravažiavusi mechanikos fakultetą, kolona pasuko „Hyper Rimi“ link, kurios automobilių stovėjimo aikštelėje vyko azartiškasis drag – slalomas. Slalome galėjo varžytis visi norintys parodyti savo “bolidus”, išbandyti savo jėgas su konkurentais, ar šiaip ištroškę adrenalino žmogeliukai. Nugalėtoju jau antrus metus iš eilės tapo Mantas Janušaitis, VGTU Transporto fakulteto atstovas, lenktyniavęs su Peugeot 306. Antrasis liko Karolis Raišys, o trečiasis – Andrius Žemaitis. Visi nugalėtojai buvo pagerbti taurėmis ir atminimo dovanomis. Galiausiai gavę po butelį šampano dalyviai laistė laimėtoją ir visus, aplink esančius.

 

 

 

Šventės uždarymas vyko Vilniaus centre esančiame naktiniame klube „Connect“. Susirinkusiuosius linksmino grupė „Skyders“. Atrakcija tapo prie „Transmechanijos“ prisijungę Mis „pažintys.lt“ rinkimai, kurie padovanojo striptizo šokėjų pasirodymą. Mis „Pažintys.lt“ tapo daugiausiai palaikymo sms žinutėmis sulaukusi, slaptasis rengėjų ginklas, mergina, vardu Zita. Antroji, bet ne prasčiau pasirodžiusi, tapo VGTU mechanikos fakulteto atstovė, pirmakursė Evelina Švedaitė. Ji, kaip ir pirmos vietos laimėtoja pateko į finalą, vykųsį vasaros pradžioje.

XXI amžiaus technologijos sparčiai žengia į priekį ir mūsų universiteto mechanikai, Transporto inžinerijos fakulteto studentai bei aviatoriai tikrai gali parodyti kažką naujo, originalaus ir neįprasto!Parengė: Alina Lemešovaitė, VGTU MF

 

 

 
     
© VGTU MF Studentų Atstovybė, 2007